Ultrasonografy

Doradztwo i pomoc

Pomożemy dobrać aparaturę USG do potrzeb placówki.

Sprzęt wiodących marek

W ofercie mamy aparaty RTG wiodących światowych producentów.

Konfiguracja i instalacja

Przeprowadzimy proces konfiguracji i instalacji sprzętu w placówce.

Szeroki wybór części

Mamy dostęp do oryginalnych części i wysokiej klasy zamienników.

Sprzedaż i serwis aparatów USG

Ultrasonografia to część diagnostyki obrazowej, którą zajmujemy się najdłużej. Z powodzeniem dostarczamy naszym klientom zarówno aparaty USG jak i wszelkie głowice. Zajmujemy się sprzedażą głównie konstrukcji takich firm jak General Electric, Siemens, Philips, Toshiba, Aloka. Posiadamy pełny dostęp do wszystkich części zamiennych oraz urządzeń peryferyjnych. Zajmujemy się też pełną obsługą pogwarancyjną aparatów USG oraz echokardiografów. W naszej ofercie posiadamy fabrycznie nowe aparatu USG koncernu Focus&Fusion.

Czym jest ultrasonografia?

Ultrasonografia jest badaniem umożliwiającym dokładne, nieinwazyjne i całkowicie bezbolesne zobrazowanie narządów wewnętrznych pacjenta. Ultrasonograf wykorzystuje fale ultradźwiękowe pozwalające obejrzeć narządy wewnętrzne bez konieczności rozcinania powłok brzusznych. Stosowane podczas zabiegu fale ultradźwiękowe są w pełni bezpieczne i nie narażają zdrowia pacjenta, w przeciwieństwie do promieni rentgenowskich. Ultrasonografię można powtarzać często w krótkich odstępach czasu, ponadto korzystać z niej mogą osoby bez względu na wiek, czy stan zdrowia. Metoda diagnostyczna, która jest w pełni bezpieczna i możliwa do wykonania w każdych warunkach – wyjątkiem jest posiadanie odpowiedniego sprzętu.

Więcej o ultrasonografach

Ultrasonografy (aparaty ultrasonograficzne, USG) początkowo stosowane były w celu wyszukiwania wad w elementach metalowych. W tym momencie wykorzystywane są w wielu placówkach. Czołowymi producentami aparatów ultrasonograficznych są: Toshiba, GE, Hitachi, czy Siemens, którzy stawiają na uniwersalną i modułową budowę sprzętu do ultrasonografii. Umożliwia to uzupełnienie bazowego sprzętu o specjalistyczne głowice USG oraz dodatkowe funkcjonalności. 

Z biegiem czasu aparaty ultrasonograficzne znalazły swoje zastosowanie w medycynie, głównie w diagnostyce płodu. Rozwój technologii pozwolił znacząco usprawnić działanie aparatów USG, co przyczyniło się do dokładniejszej diagnostyki płodu i nie tylko. Obecnie ultrasonografy stosowane są również w innych dziedzinach medycyny i są niezbędnym wyposażeniem oddziałów szpitalnych. Diagnostyka obrazowa pełni kluczową funkcję w doborze odpowiedniego sposobu leczenia pacjenta.

Dystrybutorzy i producenci aparatów przeznaczonych do ultrasonografii oferują zarówno niewielkie, przenośne aparaty, które można transportować w plecaku oraz modele do badań klinicznych, z reguły większe i cięższe ale oferujące najlepszą jakość obrazowania. Nową gałęzią ultrasonografii są aparaty przeznaczone do weterynarii i takie konstrukcje również możemy zaoferować.

Ultrasonograf umożliwia uzyskanie precyzyjnego obrazu diagnostycznego. W zależności od rodzaju głowicy dociera do wielu miejsc w organizmie pacjenta. Urządzenie zbudowane jest z odbiornika fal ultradźwiękowych oraz emitera. Przesyłany sygnał odbija się od badanego ośrodka i wraca z powrotem do odbiornika. Tego typu urządzenia posiadają wiele użytecznych funkcji, które umożliwiają precyzyjne określenie wielu parametrów badanego ośrodka.

W dzisiejszych czasach aparaty ultrasonograficzne posiadają ogromne i zróżnicowane zastosowanie, z tego względu używa się ich w wielu różnych dziedzinach medycyny. Różnorodność zastosowania USG jest wręcz imponująca.

W ginekologii

Najpopularniejszych i jednocześnie najczęstszym zastosowaniem aparatów USG w ginekologii jest kontrola rozwoju płodu. Ponadto ultrasonografy stosowane są również w celach profilaktycznych i diagnostycznych narządów rozrodczych. Systematyczne i okresowo badanie USG pozwala odpowiednio wcześnie wykryć niepożądane zmiany lub wyeliminować powstające zagrożenia w elementach kobiecego układu rozrodczego, macicy, czy jamie brzusznej. Badaniu ultrasonografem można poddać również piersi, jest to znakomity sposób na ewentualne wczesne wykrycie różnego rodzaju zmian nowotworowych.

W endokrynologii

Badaniu aparatem ultrasonograficznych można poddać pacjenta z podejrzeniem chorób tarczycy. Podczas diagnozowania gruczołu tarczycy można ocenić jego strukturę oraz wymiary. Ponadto usg tarczycy umożliwia poddanie ocenie obecności niepożądanych torbieli czy guzów.

W gastrologii

Diagnostyka schorzeń układu pokarmowego jest również możliwa za pomocą badania ultrasonografem. Dokonanie obrazowania narządów jamy brzusznej umożliwia ocenę ich struktury, wielkości lub zaobserwowanie niepokojących zmian. Utrudnieniem w przeprowadzeniu dokładnego obrazowania może być tusza pacjenta lub niestandardowe umiejscowienie narządów wewnętrznych. Niestety nie wszystkim niedogodnościom można zapobiec, jednak niektóre są możliwe do zniwelowania. Przykład: Czasami kilka dni przed badaniem pacjent jest proszony o zażycie leków ułatwiających usuwanie gazów, które nagromadzone w jelitach mogą zniekształcić obraz.

W chirurgii naczyniowej i kardiologii

Ultrasonograf umożliwia również wykonanie badania oceny drożności, objętości i przepływu krwi w naczyniach krwionośnych. Badanie to nazywane jest ultrasonografią dopplerowską.

Decydując się na konkretny ultrasonograf, zwracamy uwagę na sprzęty wysokiej jakości, wykonane z materiałów odpowiedniej rangi oraz przykuwamy dużą uwagę do nowoczesności, innowacyjności i uznania konkretnej marki produktu. Bardzo dużą rolę odgrywa niezawodność i najwyższa jakość obrazowania. Kupując tego rodzaju sprzęt mamy świadomość zakupu produktu na lata. Ultrasonografy mają ogromne znaczenie, są narzędziami ratującymi zdrowie i życie pacjenta. Dlatego decydując się na zakup, nie warto oszczędzać i sięgać po najtańsze rozwiązania. Godny zaufania sprzęt powinien posiadać odpowiednie certyfikaty oraz najlepsze opinie wśród ekspertów i specjalistów, które potwierdzają jego jakość. Producenci oferujący sprzedaż modeli aparatów przeznaczonych do ultrasonografii posiadają różnego typu urządzenia: doppler USG, ultrasonografy ginekologiczne, dermatologiczne, okulistyczne czy wewnątrznaczyniowe. Największą grupę stanowią aparaty o zastosowaniu uniwersalnym, czyli wielonarządowe, które są najczęściej wybieranymi przez placówki medyczne. Wybór odpowiedniego urządzenia związany jest z jego przyszłościowym zastosowaniem, a dokładniej badań, które będę wykonywane za jego pomocą. Bardzo ważną kwestią jest przeanalizowanie rodzaju i liczby głowic aparatu. Im ich więcej, tym możliwe jest szersze działanie diagnostyczne. Do odpowiedniego obrazowania tkanek i struktur umiejscowionych powierzchniowe, stosuje się głowice liniowe ze względu na ich wysoką częstotliwość. Głowice konweksowe wyróżniają się średnią i wysoką częstotliwością stosowaną do obrazowania struktur głębokich.

Cena ultrasonografu uzależniona jest od wielu aspektów:

– opcji sprzętowych
– technologii obrazowania
– rodzaju i liczby głowic ultrasonograficznych
– dodatkowego wyposażenia USG
– przeznaczenia

Zarówno dobór, jak i cena konkretnego urządzenia uzależniona jest od jego przeznaczenia. Należy wziąć pod uwagę, gdzie użytkowany będzie sprzęt, ponieważ od tego zależy jego model oraz rodzaj i cena konkretnych głowic.

Cena tego typu aparatury diagnostycznej ma bardzo szeroki zakres i uzależniona jest od indywidualnych możliwości i potrzeb konkretnej placówki, czy gabinetu medycznego. Istotną częścią ceny są rodzaje i liczba głowic, dodatkowe wyposażenie i akcesoria przeznaczone do aparatów ultrasonograficznych. W przypadku aparatu obsługującego wiele głowic jednocześnie posiadamy wygodę jego wszechstronnego zastosowania, jednak należy liczyć się ze zdecydowanie wyższą ceną takiego urządzenia. W wielu przypadkach cena ultrasonografu jest adekwatna do jego zaawansowania technologicznego. Przeznaczenie produktu wiąże się również z miejscem jego stosowania: ośrodki zdrowia, potrzeba urządzenia przenośnego, czy dogodnego w transporcie. Dokonanie inwestycji w nowoczesny aparat USG umożliwia przeprowadzenie poszerzonej, a co za tym idzie zdecydowanie lepszej diagnostyki pacjenta.

Skontaktuj się z nami

Jeżeli masz do nas pytania albo chcesz poznać więcej szczegółów
dotyczących naszej oferty, wyśli do nas zapytanie.

tel. +48 534 833 833

biuro@apariva.com

Wyślij wiadomość