Głowice USG

Wieloletnie doświadczenie

Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w densytometrii.

Instalacja i konfiguracja

Pomożemy zainstalować i odpowiednio skonfigurować aparaturę.

Door-to-door

Gwarantujemy usługę i serwis door-to-door z dojazdem do klienta.

Wiodący producenci

W naszej ofercie posiadamy sprzęt wiodących światowych producentów.

Nowe i refabrykowane głowice USG

Oferujemy oryginalne i fabrycznie nowe głowice większości wiodących producentów aparatów USG. Oferujemy również głowice rekondycjonowane oraz używane w bardzo przystępnych cenach oraz z możliwością zakupu ratalnego. Pomożemy w doborze odpowiedniego sprzętu oraz z powodzeniem dopasujemy go do możliwości i potrzeb każdej placówki medycznej. W razie wątpliwości, zapraszamy do zapoznania z pełną ofertą. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy, umieszczony na dole strony.

Sprzedaż i naprawa głowic USG

Nasi specjaliści mają za sobą lata doświadczeń w branży medycznej i w pracy z aparaturą ultrasonograficzną. Pomożemy Ci dobrać głowice USG odpowiednie dla Twoich potrzeb, zdiagnozować obecne problemy głowic, a także naprawić niedziałające głowice. Skontaktuj się z nami, a dobierzemy usługi według Twoich potrzeb.

W ofercie posiadamy głowice całkowicie nowe oraz egzemplarze po refabrykacji. Wszystkie refabrykowane egzemplarze są odpowiednio testowane, aby mieć pewność całkowitej użyteczności i bezawaryjnej pracy.

Dla wygody naszych klientów, nasz zespół jest dostępny w całym kraju. Prowadzimy serwis i montaż głowic ultrasonograficznych z dojazdem do danej placówki medycznej, w ramach usługi door-to-door. Na każdą naprawioną głowicę ultrasonograficzną udzielamy 12 miesięcznej gwarancji. Wszelkie naprawy głowic, również objęte są 12 miesięczną gwarancją. Nasz zespół jest do dyspozycji!

Więcej o głowicach USG:

Ultrasonograf pozwala na uzyskanie precyzyjnego obrazu diagnostycznego. Zawdzięcza to w głównej mierze budowie aparatu, a konkretniej rodzaju głowicy, w której umieszczony jest przetwornik wytwarzający i odbierający fale ultradźwiękowe. Ultrasonograf dociera do wielu partii w organizmie pacjenta. Głowica zbudowana z odbiornika fal ultradźwiękowych oraz emitera przesyła odbijany sygnał od badanego ośrodka i wraca do odbiornika. Tego typu urządzenia posiadają wiele użytecznych funkcji, które umożliwiają precyzyjne określenie wielu parametrów badanego miejsca.

Na rynku dostępne są różne rodzaje głowic ultrasonograficznych. Każda z głowic stosowana jest do innego rodzaju badania. Można wyróżnić poszczególne sondy:
 
Głowica liniowa – głowice zbudowane są z umieszczonych na ich powierzchni roboczej niezależnych kryształków. Jeżeli ułożenie ich odbywa się w linii prostej, taka sonda nazywana jest liniową. Wykorzystywana najczęściej w badaniu układu ruchu, rzadziej w diagnostyce narządów wewnętrznych i innych struktur płytko położonych np. badaniu tarczycy. Głowice ultrasonograficzne liniowe zapewniają prostokątne pole widzenia, a także mogą posiadać różną częstotliwość. Nowoczesne modele gwarantują wysoką jakość uzyskiwanego obrazu. Głowice tego typu wysyłają wiązki ultradźwięków charakteryzujące się wyższą częstotliwością w porównaniu do innych typów.
 

Głowice konweksowe (convex) – w przypadku tego rodzaju sond, ułożenie kryształów odbywa się w charakterystycznym łuku. Głowice convex wyróżniają się małym lub dużym promieniem krzywizny i wachlarzowym polem widzenia. Stosowane w miejscach, do których nie są w stanie dotrzeć sondy liniowe. Służą głównie do badania w ginekologii, położnictwie, chirurgii, urologii, radiologii, pulmonologii lub nefrologii. Głowice USG konweksowe posiadają różnorodne częstotliwości i oferują wiele trybów podstawowego obrazowania. Zastosowanie tego typu sond wspiera ocenę kopuł przepony w trybach M i B-mode.

Głowice sektorowe – mniej skuteczny rodzaj sondy niż głowica liniowa i konweksowa, ponieważ nie zapewnia, aż tak dobrych rezultatów. Typ głowicy, który posiada niewielką liczbę elementów piezoelektrycznych na obrotowym wirniku. Polecana w badaniach kardiologicznych – badanie serca w przestrzeni międzyżebrowej.

Głowica USG matrycowa – wyróżnia się na tle innych, dzięki możliwości obrazowania w trybie 3D, a nie tak jak większość standardowych głowic jedynie w jakości 2D. Zdecydowanie ułatwia to diagnostykę konkretnego organu lub płodu w organizmie matki. Z lepszą dokładnością oraz łatwością można dostrzec wszelkie nieprawidłowości i ocenić stan zdrowia pacjenta.

Głowica dopochwowa – zastosowanie tego rodzaju aparatu umożliwia lepsze zobrazowanie macicy, narządów rodnych, miednicy oraz jajników. Dokładne badanie pozwala wykryć lub wykluczyć wiele schorzeń, które mogą wpływać na dalsze życie pacjentki. USG dopochwowe jest dokładniejsze niż USG brzuszne, które nie umożliwia dokonania tak dokładnych wyników. Sonda waginalna jest skonstruowana w taki sposób, aby mogła być wprowadzona w łatwy sposób do pochwy pacjentki. Ponadto w trakcie USG kobiecych narządów rodnych stosuje się jednorazowe ochronne osłonki, które umieszczane są na głowicy.

Głowica rektalna – rodzaj sondy stosowany głównie w urologii, umożliwia badanie odbytnicy pacjenta. Diagnostyka jest bezbolesna, wywołuje jedynie uczucie wypełnienia, które po jakimś czasie przestaje powodować dyskomfort. Lekarz poprzez przesuwanie głowicy może precyzyjnie ocenić stan gruczołu krokowego.

Głowica objętościowa / wolumetryczna (4D) – zapewnia znakomitą, niespotykaną dotąd jakość obrazu i umożliwia wyświetlanie kilku płaszczyzn jednocześnie, w czasie rzeczywistym.

Wyróżniamy wiele rodzajów specjalistycznych głowic np. okulistyczne. Ponadto niektóre z nich mają wielonarządowe zastosowanie i umożliwiają dotarcie do wnętrza ciała pacjenta są nimi: endowaginalne, brzuszne, laparoskopowe, wolumetryczne, przezprzełykowe.

Skontaktuj się z nami

Jeżeli masz do nas pytania albo chcesz poznać więcej szczegółów
dotyczących naszej oferty, wyśli do nas zapytanie.

tel. +48 534 833 833

biuro@apariva.com

Wyślij wiadomość