Przegląd aparatury medycznej

Pełen przegląd aparatury medycznej

Przeprowadzamy kompletny przegląd większości urządzeń medycznych.

Oferujemy pełen zakres opieki

Elastyczny i dopasowany system stałej opieki nad sprzętem medycznym.

Doświadczony i wykwalifikowany zespół

Za nami tysiące przeglądów, Apariva® to zespół doświadczonych specjalistów.

Terminowość i szybkość działania

Przegląd zawsze wykonujemy w ustalonym terminie. Cenimy Twój czas.

Kompleksowy przegląd sprzętu medycznego

Sprzęt medyczny każdego dnia narażony jest na wysoką eksploatację i zużywalność, dlatego tak ważne jest dokonywanie regularnych badań technicznych i kompleksowego przeglądu aparatury stosowanej w medycynie. Apariva® oferuje najwyższej jakości przegląd sprzętu medycznego i wszelkiej aparatury stosowanej w medycynie.

Sam zakup odpowiedniego sprzętu dla placówki medycznej nie wystarczy. Nawet najlepsza analiza aparatury przed zakupem, nie uchroni nas od typowo eksploatacyjnych wyzwań. Sprzęt medyczny się zużywa i przez ogromną częstotliwość pracy, tak ważne jest dokonywanie regularnych przeglądów i badań technicznych aparatury. Nasz zespół ma ogromne, wieloletnie doświadczenie w organizacji i przeprowadzaniu kompletnych przeglądów, wszelkiego rodzaju aparatów stosowanych w medycynie. Zapewniamy kompleksową obsługę i diagnostykę sprzętu, aby bezproblemowo służył przez wiele lat.

Co mówi prawo o przeglądach aparatury medycznej?

Zgodnie z treścią ustawy z dnia 20 maja 2010 roku użytkownicy sprzętu medycznego są zobowiązani do zachowania należytej staranności w zakresie doboru, instalowania, uruchamiania i przeprowadzania przeglądów i konserwacji, a w szczególności do przestrzegania instrukcji użytkowania dostarczonej przez wytwórcę – szczegóły w rozdziale 11. Wprowadzenie wspomnianej ustawy zdecydowanie zmieniło przepisy normujące użytkowanie różnego rodzaju wyrobów medycznych oraz procesu ich serwisowania. W związku z tym cały sprzęt medyczny będący na wyposażeniu placówki musi być konserwowany i użytkowany zgodnie z jego zastosowaniem. Ustawa zabrania korzystania z aparatury, która nie ma aktualnego przeglądu. Spełnienie tych wymagań wiąże się nietylko z ustawą, ale również kontaktami świadczeń z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dlaczego regularne przeglądy sprzętu medycznego są istotne?

Powszechny postęp techniki ma ogromny wpływ na systematyczny rozwój elektronicznych urządzeń medycznych. Warto podkreślić, że źle użytkowany sprzęt wykorzystywany zarówno w trakcie leczenia i rehabilitacji, jak i podczas diagnostyki może stanowić zagrożenie dla zdrowia pacjenta i personelu. Dlatego tak duże znaczenie mają badania i regularne przeglądy techniczne urządzeń. Ponadto przeglądy sprzętu są ważne z perspektywy zużywalności.

Poprzez stałe monitorowanie stopnia zużycia można odpowiednio wcześniej wykryć wszelkie powstałe awarie lub inne defekty, które mogą zostać naprawione z pomocą profesjonalnych usług serwisu sprzętu medycznego. Dokonywanie regularnych przeglądów sprzętu medycznego pozwala na uchronienie się przed nieprzyjemnościami związanymi z brakiem dokumentacji potwierdzającej odbycie odpowiedniego badania technicznego. Właściciel sprzętu, który nie zadbał o ten etap ponosi pełną odpowiedzialność za ewentualne uszczerbki na zdrowiu pacjenta, do którego przyczyniło się niesprawdzone urządzenie. Prawdopodobieństwo wystąpienia awarii jest znacząco zredukowane, w przypadku gdy sprzęt przechodzi odpowiednie przeglądy i badania.

Z jakiego sprzętu korzystamy podczas przeglądów?

Elektroniczny sprzęt medyczny, wykorzystywany zarówno w diagnostyce, jak i leczeniu, może stanowić potencjalne zagrożenie dla pacjentów, jak i personelu. Dlatego w przypadku przeprowadzania profesjonalnych przeglądów i badań technicznych sprzętu wymagane jest posiadanie wysoce profesjonalnych i specjalistycznych urządzeń pomiarowych, które umożliwiają wykrywanie różnego rodzaju usterek i defektów. Wspomniane urządzenia zapewniają niezwykle dokładne, szybkie i niezawodne określenie stanu bezpieczeństwa technicznego badanego sprzętu. Nasza firma korzysta wyłącznie z najwyższej klasy, nowoczesnego sprzętu pomiarowego i diagnostycznego. Zapewniamy bezpieczeństwo i najwyższą jakość przeprowadzanych przeglądów technicznych.

Zalety systematycznych przeglądów aparatury medycznej

Poszczególne przepisy prawa oraz wymagania jakościowe wymagają od właścicieli sprzętu medycznego dokonywania planowanych konserwacji i prowadzenia archiwizacji dokumentacji związanych z tymi procesami. Ważne jest wykonywanie przeglądów wraz z zaleceniami producenta oraz zgodnością z europejskimi dyrektywami. Zaleca się podpisanie niezwykle korzystnej umowy terminowej z konkretną firmą, sprawującą pełen nadzór techniczny nad całym osprzętem medycznym w Twojej placówce. Zdecydowanie zmniejszy to koszty jednostkowych napraw i przeglądów. Klient nie musi martwić się o przeznaczanie zasobów na zarządzanie i serwisowanie aparatury medycznej, ponieważ wszelkie kwestie organizacyjne i prawne są przejmowane przez konkretną jednostkę. Dodatkową korzyścią może być możliwość prowadzenia okresowych raportów o stanie technicznym aparatury oraz rekomendacje dla kadry zarządzającej. Bardzo przydatne i godne uwagi jest również wystawianie paszportów technicznych dla poszczególnych urządzeń.
 
Popularne jest również wysyłanie przypomnień o zbliżającym się terminie przeglądu. Nasze wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu usług pełnej opieki i nadzoru nad sprzętem, pozwala nam doskonale optymalizować cały proces i jeszcze lepiej dopasować się do potrzeb naszych klientów.

 

Ile trwa przegląd techniczny aparatury?

Zazwyczaj cykl napraw i przeglądów zamyka się w okresie 1-3 dni roboczych. W szczególnych przypadkach może się wydłużyć, jeśli wyniknie konieczność sprowadzenia profesjonalnych części, zespołów lub sprzęt musi zostać wysłany do producenta.

Bardzo ważne jest dokonywanie systematycznych przeglądów technicznych nawet najlepszych i najbardziej zaawansowanych sprzętów medycznych. Dbanie o tę kwestię zapewnia niezawodność produktów oraz ich długotrwałą i bezawaryjną eksploatację. Przegląd techniczny sprzętu medycznego to gwarancja bezpieczeństwa użytkowania urządzeń zarówno dla pacjenta, jak i operatora.

Dlaczego warto nam powierzyć przeglądy techniczne?

Jesteśmy zespołem profesjonalistów, posiadających wieloletnie doświadczenie w obsłudze aparatury w branży medycznej. Wykonujemy w pełni specjalistyczne przeglądy techniczne. Oferowane przez nas usługi obejmują: badanie poprawności funkcjonowanie sprzętu, wykonywanie badań bezpieczeństwa zarówno z perspektywy pacjenta, jak i personelu, konserwację urządzeń, legalizację, kalibrację oraz badanie pola elektromagnetycznego. Dysponujemy odpowiednimi kwalifikacjami zawodowymi oraz wysoce profesjonalnym i specjalistycznym sprzętem pomiarowym, wykorzystywanym podczas przeglądów technicznych.

Stale dbamy o rosnące potrzeby i wymagania naszych klientów, pamiętając o bezpieczeństwie powierzonych nam aparatów medycznych. Gwarantujemy najwyższą jakość wykonywanych usług, fachową obsługę, profesjonalny kontakt, szybkie, dokładne, sprawne oraz niezawodne wykonanie całej procedury technicznej! Zmniejsz ryzyko wystąpienia poważnej awarii Twojego sprzętu medycznego i skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z nami

Jeżeli masz do nas pytania albo chcesz poznać więcej szczegółów
dotyczących naszej oferty, wyśli do nas zapytanie.

tel. +48 534 833 833

biuro@apariva.com

Wyślij wiadomość